Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi
Adres:
Klaretyńska 9
Łódź
łódzkie
91-117
Polska

List: Ten adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. Javascript musi być włączony żeby móc go zobaczyć.
Telefon: +48426812111
Faks: +48426812111
http://locsm.edu.pl/lodz

Informacje: Szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej wpisana dnia 08 listopada 2010 roku do ewidencji szkół niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Łodzi pod numerem Ed.VIII.4320-PG/15/10 (uaktualnienia nr DS-Ed-IV.4430.5.5.2011 z dnia 12 września 2011 i DSS-Ed-VIII.4430.141.2012 z dnia 17 grudnia 2012), posiadająca uprawnienia szkoły publicznej nadane Decyzją Nr Ed.VIII.4321/55/10 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 08 listopada 2010 roku (decyzje zmieniające nr DS-Ed-IV.4423.2.2.2011 z dnia 12 września 2011 i DSS-Ed-VIII.4423.71.2012 z dnia 17 grudnia 2012), w związku z pozytywną opinią wyrażoną Postanowieniem z dnia 20 października 2010 roku Łódzkiego Kuratora Oświaty Nr 154/2010 znak KO.WNP/0513p/154/10/AMS w sprawie pozytywnej opinii o nadaniu szkole niepublicznej uprawnień szkoły publicznej, REGON: 101498619. Osoba Prowadząca Szkołę: EDUZAM Sp. z o. o.; ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 39b, 22-400 Zamość; KRS: 0000347101, NIP: 922-300-46-20, REGON: 060578927.

 
Pobierz dane jako: elektroniczną wizytówkę


FAQ


Co to jest szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej?

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Oznacza to, że realizuje ona programy nauczania uwzględniające podstawę programową, jak w szkołach publicznych, realizuje zajęcia edukacyjne w cyklu nie krótszym oraz w wymiarze nie niższym niż łączny wymiar obowiązkowych zajęć edukacyjnych określony w ramowym planie nauczania szkoły publicznej danego typu, stosowane są zasady klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów, jak w szkołach publicznych, dokumentacja przebiegu nauczania prowadzona jest w oparciu o takie same zasady, jak w szkołach publicznych oraz zatrudniani nauczyciele posiadają takie same kwalifikacje, jak nauczyciele w szkołach publicznych. W przypadku szkoły publicznej, Organem Prowadzącym jest najczęściej jednostka samorządu terytorialnego. W przypadku Naszej Szkoły, Osobą Prowadzącą jest osoba prawna. Świadectwa promocyjne oraz ukończenia szkoły wydawane przez Naszą Szkołę są takiej samej rangi, co analogiczne dokumenty w szkołach publicznych.

 

Czy potrzebne jest skierowanie na specjalistyczne badania lekarskie?

Nie wydajemy skierowań na specjalistyczne badania lekarskie, gdyż takie badania nie są wymagane w związku z ubieganiem się o przyjęcie do Naszej Szkoły.

 

Do kiedy trwa rekrutacja i jakie dokumenty są przy niej wymagane?

Rekrutacja do Naszej Szkoły NIE jest prowadzona w systemie elektronicznego naboru. Do podań składanych w sekretariacie Naszej Szkoły należy dołączyć następujące dokumenty: 
- świadectwo ukończenia gimnazjum, 
- zaświadczenie o wynikach z egzaminu gimnazjalnego, 
- 2 zdjęcia,  
Potwierdzenie woli rozpoczęcia nauki w Naszej Szkole od nowego roku szkolnego następuje poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Schemat rekrutacji dostępny jest w zakładce Rekrutacja.

 

Ile wynosi wpisowe?

Jednorazowa opłata z tytułu wpisowego wynosi 200 zł.

 

Czy szkoła jest płatna?

Tak, czesne dla rocznika przyjętego od roku szkolnego 2014/2015 wynosi jedynie 135 zł miesięcznie (płatne cały rok) i jest to niezmienna kwota ustalona na jeden pełny trzyletni cykl nauki.

 

Czy zostanie zmniejszona liczba godzin przedmiotów ogólnokształcących na rzecz przedmiotów dodatkowych?

Absolutnie nie. Wszystkie obowiązkowe przedmioty ogólnokształcące (np.: język polski, języki obce, matematyka, wos, biologia, etc) realizowane są w wymiarze nie mniejszym i cyklu nie krótszym, jak w przypadku szkół publicznych. Rozszerzenia programowe zostały tak dobrane by wiedza i umiejętności nabyte na tych zajęciach były dodatkowo pomoce przy rekrutacji na uczelnie wyższe kierunkowe - np.: w klasie policyjnej jest to wiedza o społeczeństwie i język angielski, w klasie wojskowej: matematyka, fizyka i astronomia, język angielski. Ponadto, dodatkowo, realizowane są autorskie przedmioty, takie jak np.: sztuki walki, edukacja policyjna, edukacja wojskowa, etc.

 

Czy będziemy oceniani z przedmiotów dodatkowych?

Postępy w nauce w ramach autorskich przedmiotów są na bieżąco monitorowane i oceniane przez prowadzących poszczególne zajęcia.

 

W jaki sposób będzie przebiegała nauka przedmiotów specjalistycznych?

Zajęcia specjalistyczne (n.p: edukacja policyjna, edukacja wojskowa, edukacja celnicza, edukacja strażacka itd.), prowadzone będą przez osoby posiadające odpowiednie wykształcenie, wiedzę i umiejętności. Poza kształceniem teoretycznym, uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość zaobserwowania jak wygląda praca w służbach mundurowych. Ponadto Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi będzie korzystało ze sprzętu przekazanego za pośrednictwem MON.

 

Czy po skończeniu szkoły będę mieć zagwarantowaną pracę w służbach mundurowych?

Nasza Szkoła to liceum ogólnokształcące. Nie dajemy zawodu ani nie możemy zagwarantować pracy w wybranej jednostce mundurowej. Uczęszczanie do Naszej Szkoły pozwala na wcześniejsze sprawdzenie własnych predyspozycji do pracy w wybranej jednostce mundurowej. Ponieważ uczniowie przez trzy lata w ramach poszczególnych zajęciach specjalistycznych poznają pracę w formacjach mundurowych późniejsza decyzja o dalszej drodze życiowej staje się bardziej świadoma. Dodatkowo uczniowie przygotowywani są do testów sprawnościowych.

 

A co, jeśli po szkole stwierdzę, że nie chcę być "mundurowym"?

Przyszli absolwenci zdobywają wykształcenie średnie, co umożliwia im rozpoczęcie studiów na dowolnym kierunku.

 

Czy będziemy dobrze przygotowani do matury?

Jednym z naszych głównych celów jest bardzo dobre przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego. Dlatego też przygotowaliśmy specjalny BEZPŁATNY system konsultacji przedmiotowych. Konsultacje te mają za zadanie nadrobienie zaległości, pracę z uczniem zdolnym lub dodatkową pracę pod kątem przyszłej matury.

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.