Start Archiwum
Wydarzenia
Dzień Otwartych Koszar PDF Drukuj Email
Poza Szkołą
Środa, 24 Wrzesień 2014 19:58
Dzień Otwartych KoszarDzień 24 września 2014 był "Dniem otwartych koszar" zamojskiej jednostki wojskowej - 3 batalionu zmechanizowanego. Wśród zwiedzających naszą jednostkę byli obecni uczniowie pierwszych klas LO CSM, o profilu wojskowym. Podczas wizyty w koszarach młodzież mogła swobodnie wziąć do ręki np. karabiny wyborowe typu TOR, SAKO i wysłuchać od żołnierzy na co dzień posługujących się tą bronią wszystkiego co dotyczy bezpieczeństwa i posługiwania się bronią strzelecką. Wielką atrakcją była możliwość zajęcia miejsca za kierownicą bojowego wozu piechoty, wejść do przedziału desantowego. Uczniowie na specjalnym urządzeniu treningowym mogli odpalać i kierować przeciwpancernymi pociskami kierowanymi nazywanymi w języku wojskowym "Malutka". Na dzień otwarty koszar zamojska jednostka przygotowała niespodziankę w postaci czołgu PT 91, który przyjechał na lawecie z Brygady Pancernej w Warszawie - Wesoła. Całość wizyty dopełniała wojskowa grochówka. Wizyta w jednostce kończyła się zwiedzaniem batalionowego klubu żołnierskiego, wystawy "wrzesień 1939" i zapoznaniem z ofertą klubu.

 
Wojskowa Zielona Szkoła PDF Drukuj Email
Poza Szkołą
Sobota, 20 Wrzesień 2014 19:37
Wojskowa Zielona SzkołaObóz przygotowawczy "Wojskowa Zielona Szkoła"
W dniach 15-20 września 2014 wszyscy uczniowie drugich klas uczestniczyli w bezpłatnym 6 dniowym obozie "Wojskowa zielona szkoła" w Ośrodku rekreacyjno - turystycznym Puszcza k. Chełma. W ramach obozu nasi uczniowie doskonalili i pogłębiali swoją wiedzę w zakresie tematyki obejmującej:
  • służbę Straży Granicznej; zwiedzali placówkę SG w Skryhiczynie, przejście graniczne w Dorohusku.
  • udzielanie pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, wypadki komunikacyjne, utopienie itp.
  • przyrodoznawstwo z elementami terenoznawstwa gdzie uczestnicy szkolenia poznawali florę woj. Lubelskiego, uczyli się posługiwać mapą, kompasem, uczyli się poruszania w terenie .

Poza głównymi blokami szkoleniowymi uczestnicy doskonalili między innymi kondycję strzelecką z broni sportowej, na zaprawach porannych podwyższali kondycję fizyczną, mieszkając w namiotach doskonalili techniki biwakowania. Całości pobytu na obozie dodała blasku słoneczna pogoda.

 
Z Wizytą w Zakładzie Karnym PDF Drukuj Email
Poza Szkołą
Piątek, 19 Wrzesień 2014 21:44
Z Wizytą w Zakładzie KarnymNa zaproszenie mjr Krzysztofa Sefanowskiego - dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu, 19 września 2014 r. uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego Centrum Służb Mundurowych o specjalizacji "Służba Więzienna", odbyli wizytę szkoleniową w zamojskiej jednostce penitencjarnej. Spotkanie miało miejsce w obiektach przy ul. Okrzei 14, gdzie znajduje się oddział aresztu i zakład karny typu zamkniętego. Uczniowie zapoznali się z przeznaczeniem poszczególnych oddziałów w pawilonie mieszkalnym, specyfiką pracy na stanowiskach oddziałowego i wychowawcy oraz zwiedzili kompleks do zajęć kulturalno - oświatowych. W tej części zakładu mieści się jedyna w polskich więzieniach kaplica prawosławna. Wizytę prowadził mjr Janusz Kopaczewski - kierownik działu penitencjarnego, który przekazał zebranym wiele informacji na temat zakładu w którym pracuje jak również specyfiki pracy kadry penitencjarnej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili jak wygląda funkcjonowanie wiezienia. Wyrazili też chęć na kolejne spotkanie. Będzie to możliwe, gdyż już otrzymaliśmy zaproszenie do wizytacji tym razem Oddziału Zewnętrznego przy ul. Hrubieszowskiej. Największą jednak atrakcją okazał się przejazd ze szkoły do więzienia samochodem operacyjnym służącym głównie do transportowania osadzonych.

 
Obchody Rocznicy Radzieckiej Agresji na Polskę PDF Drukuj Email
Poza Szkołą
Środa, 17 Wrzesień 2014 20:00

Obchody Rocznicy Radzieckiej Agresji na PolskęW dniu 17 września 2014 delegacja złożona z uczniów i nauczycieli wzięła udział w obchodach smutnej rocznicy agresji sowieckiej na nasz kraj. Uroczystości rozpoczęły się w Zamojskiej Katedrze uroczysta Mszą Świętą w intencji poległych i pomordowanych na wschodzie. Następnie uczestnicy w asyście wojskowej przeszli na teren Zamojskiej Rotundy gdzie uroczystości odbyły się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Uczniowie klasy "policyjnej" wspierali w trakcie uroczystości weteranów ze światowego związku żołnierzy AK, oraz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą te smutne wydarzenia w naszej historii.

 

 
I Zamojski Wyścig Rowerowy dla Najmłodszych PDF Drukuj Email
Poza Szkołą
Sobota, 06 Wrzesień 2014 00:00
I Zamojski Wyścig Rowerowy Dla NajmłodszychW I Zamojskim Wyścigu Rowerowym Dla Najmłodszych Uliczkami Starego Miasta zorganizowanym przez Straż Miejską Zamościa wzięło udział 77 małych uczestników. Razem ze strażnikami nad bezpieczeństwem najmłodszych rowerzystów czuwali uczniowie naszej szkoły. W zawodach udział wzięły 5-, 6- i 7-latki. Uroczystego otwarcia wyścigu dokonali Prezydent miasta Zamość Marcin Zamoyski oraz Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Adamczyk. Maluchy ścigały się po specjalnie wytyczonych trasach dostosowanych do wieku uczestników, a pilotowali ich strażnicy miejscy, również na rowerach. Ponadto każdy z uczestników otrzymał od SM odblaski, które od września są obowiązkowe dla wszystkich poruszających się rowerami po zmierzchu. Na różnych odcinkach wyścigu trasę zabezpieczali uczniowie LO CSM Zamość. Głównym celem imprezy było zapoznawanie najmłodszych uczestników ruchu z zasadami obowiązującymi podczas jazdy rowerem, a także przypomnienie dorosłym o obowiązujących przepisach drogowych.

 


Strona 1 z 98

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.